Ars Tela izstrādājumu stāsts ir par to kā veiksmīgi apvienot mūsdienīgo Latvijas dizainu ar senatnīgām metodēm – roku darbu, īpašu apstrādi un pavediena izcelsmi.
Ars Tela dizaineri pievēršs uzmanību tam kā ticis veidots diegs: kādas ir tā īpašības un kādi jaunākie tehnoloģiskie paņēmieni ir izmantoti diega vērpšanā.
Strādājam arī ar Latvijas zinātnieku izgudroto unikālo dzintara diegu, rokām vērptiem zīda pavedieniem un pienā mērcētu buklē.
Vispirms katru pavedienu kopā liek mūsu prasmīgie aušanas meistari.

Velku savilkšana
Auduma pamatne, kas tiek ievilkta stellēs tiek uzvilkta no atsevišķām diegu spolēm. Katrs diegs tiek pārskatīts caur pieredzējuša meistara rokām, lai nodrošinātu izstrādājumam izcilu kvalitāti. Diegus iever velku sadalītājas lāpstiņas caurumiņos – lai velkot ar vairākiem diegiem, tie savā starpā nesavītos.Velku savilkšanu izdara grozāmajos velku kokos.Kad diegi savilkti, diegu krustojumus augšgalā un apakšgalā rūpīgi nosien ar auklu.Velku diegus no kokiem noņem un ar abām rokām pin pīnē.Velku savilkšana paņem gandrīz veselu dienu.

Velku ievilkšana stellēs
Pie velku/auduma ievilkšanas stellēs strādā 2-3 cilvēki. Auduma iekārtošana stellēs – velku ievilkšana, nītīšana, šķietošana, paminu piesiešana, auduma piesiešana, kuru nepie aizņem vienu līdz divām dienām. Nīšu sakārtošana Nīšu sakārtošana Audējs nītis – cilpiņas, kurās saver velku/auduma diegus- reizi gadā jāsien pašam audējam. Tas prasa audējai lielu pacietību un uzmanību! Šķietošana.Atkarībā no auduma raksta un blīvuma, katrs diedziņš tiek saverts šķietā –viens diegs vienā škieta zobiņā, kas līdzinās ķemmei.Tas prasa vēl lielāku pacietību un uzmanību!

Paminu piesiešana.
Paminas – kas ir kā masīnai pedāļi – ir vajadzīgas, lai cilātu nīšu kārtas, kurās ir saverts audums. Ar paminām, audējs ar abām kājām minot uz paminām, izmin auduma rakstu, piemērām skujiņu. Audu diegus, ar kuriem audējs auž audumu, saspolē spolītēs. Atspole kurā tiek ielikta spolīte ar diegu, un ar kuru audējs tālāk auž audumu, izskatās kā maza laiviņa.Stelles kā arī citus aušanas instrumentus un rīkus bieži vien izgatavo paši daiļamatnieku meistari, tās nevar nopirkt veikalā un tās neražo rūpnieciski. Tāpat spolmašīnu izgatavošanā bieži vien tiek iesaistīti audēju vīri un dēli.

Auduma aušana.
 Aužot audumu audējs „auž ar visu augumu”. „Auž” kājas, minot paminas- „pedāļus”. „Auž” rokas, šaujot cauri atspoli un piesitot sistavu. “Auž” mugura, piesitot sistavu. Blīvajiem audumiem, jāpieliek lielāks spēks piesitot sistavu, lai dabūtu audumu blīvāku. Pa retam audējs pieceļas, lai uztītu noausto audumu uz ruļļa. „Auž” galva, piedomājot par kārtību un ritmu, kādā secībā, kas ir jāmin, jāpiesit.
Profesionālaja audēja dienā noauž ap 2-3 metri auduma!
Kad šalle ir uzausta, arī tās pēcapstrādē ir tīrs roku darbs. Šalli izņem no stellēm, to rūpīgi mazgā, mīkstina, filcē, stērķelē ar rokām, izmantojot Ars Tela īpašās mīkstināšanas receptes, kas ir noslēpums. Tāpat katrs izstrādājums tiek gludināts ar tvaiku. Tad meistari šallei veido bārkstis. Roku darbs ir arī mūsu firmas birkas piešūšana. Katrai šallei piestiprinām arī ziņas par tās sastāvu, kā to kopt un dizainera un audēja vārdu. Roku darbs šalles izgatavošanā prasa arī rūpīgu kopšanu tās lietošanā.